Zasady pozyskiwania dotacji i darowizn na rzecz Fundacji Tulipan

1. Pieniądze uzyskane z dotacji i darowizn przeznaczone są na cele statutowe, akcje, zadania i organizowane przez Fundację przedsięwzięcia zgodne z prawem obowiązującym na terenie Polski i z uszanowaniem prawa w innych krajach.
  2. Pozyskiwanie dotacji w formie pieniężnej czy też rzeczowej są tylko dobrą i nieprzymuszona wolą darczyńców.
  3. Aby skorzystać z odliczeń i innych zwolnień podatkowych pieniądze muszą być wpłacane na konto Fundacji , a osoba wpłacająca dotację lub darowiznę musi przechowywać pokwitowanie wpłaty darowizny lub wyciąg bankowy o dokonanej wpłacie na rzecz Fundacji.
  4. Pozyskiwanie dotacji i darowizn nie są w rozumieniu prawa zbiórką publiczną.
  5. Odliczenie od podatku dochodowego na terenie Polski zastosowanie mają przepisy ordynacji podatkowej.
  6. Od 01.01.2014 roku nie jest obowiązkowe wydawanie zaświadczeń oraz oświadczeń o przyjęciu dotacji i darowizny w formie pieniężnej wpłaconej na konto Fundacji.
  7. Oświadczenia lub zaświadczenia wydawane są na żądanie darczyńców lub urzędów upoważnionych do kontroli po pokryciu kosztów sporządzenia i wysyłki takiego oświadczenia lub zaświadczenia.
  8. Fundacja Tulipan jest inicjatorem programu „Spełnij swoje marzenia” oraz organizatorem magazynu darowizn, które pochodzą od sponsorów, darczyńców.
  9. Darowizny rzeczowe i finansowe zgromadzone w magazynie darowizn pochodzą od darczyńców, osób fizycznych i prawnych, zamieszkujących w Polsce, jak i zagranicą.
  10. Lista darowizn wydanych przez darczyńców, sponsorów będzie aktualizowana do programu „Spełnij swoje marzenia” i opublikowana na stronie Fundacji.
  11. Konkursy darowizn będą odbywały się na decyzję Zarządu Fundacji według ustalonego systemowego klucza.
  12. Darczyńca, sponsor może zastrzec swoje dane osobowe dotyczące udzielanego wsparcia i wartości darowizny.
  13. Wobec darczyńców, uczestników programu „Spełnij swoje marzenia” inicjator programu zachowuje tajemnicę danych osobowych zgodnie z ustawą.
  14. Ustanowiony regulamin do programu „Spełnij swoje marzenia” przewiduje co miesięczne konkursy do wydania darowizn lub konkursy ustanowione decyzją Zarządu okolicznościowe.
  15. Darowizny z magazynu darowizn przekazuje inicjator programu osobom upoważnionym przez Fundację Tulipan realizującym program „ Spełnij swoje marzenia”.
  16. Odbiór darowizn wyłonionych w konkursie odbywa się w sposób określony w regulaminie.
  17. Lista darowizn wydanych przez darczyńców, sponsorów jest nieograniczona.
  18. Każda zmiana warunków programu i regulaminu będzie publikowana na stronie.