Fundacja Tulipan jest Fundacja innowacyjną. Środki obrotowe na działalność i cele Fundacji zamierza zdobywać przez wdrażane programy gospodarcze realizowane przy udziale osób fizycznych i podmiotów gospodarczych.
Działania Fundacji i realizacja programów gospodarczych maja charakter wsparcia uaktywnienia i integracji społecznej, dając przy tym pomoc Ciężko chorym dzieciom, niepełnosprawnym, osobom starszym i wszystkim którzy znaleźli się w ciężkiej sytuacji życiowej z powodu tragedii. Fundacja udziela pomocy przy zakupie leków, protezowaniu, dostępu do specjalistów.

Ogólnopolski problem degradacji pszczół miodnych, pszczół dzikich i owadów zapylających stał się podstawą połączenia akcji charytatywnej z humanitarną pod nazwą „Pszczoły ludziom, ludzie pszczołom” – domek w każdym ogrodzie, działce, sadzie.
Programem tym wspieramy akcję Greenpeace w ratowaniu pszczół dzikich i owadów zapylających, a swoje działania traktujemy jako misję ratowania pszczół i owadów zapylających bez których życie ludzi na ziemi jest zagrożone.
Ratujmy pszczoły już dziś.