Fundacja Tulipan powstała zmotywowana wieloma potrzebami społecznymi, mającymi charakter wsparcia, uaktywnienia społecznego i integracji społecznej.
Celem Fundacji jest działanie na rzecz wspierania i pobudzania aktywności oraz pomocy.
Działania Fundacji skierowane są na wdrożenie programów gospodarczych realizowanych przy udziale osób fizycznych i podmiotów gospodarczych, które umożliwiają zmianę stanu rzeczy oraz zdobycie środków dla wszystkich potrzebujących, oraz niesienie pomocy ciężko chorym dzieciom osobom niepełnosprawnym , osobom starszym.

Ogólnoświatowy i ogólnopolski problem degradacji pszczół i owadów zapylających stał się podstawą powołania przez Fundację Tulipan programu „Pszczoły ludziom, ludzie pszczołom” wspierającego akcję Greenpeace w ratowaniu pszczół i owadów zapylających.
Istnieje poważne zagrożenie dla ludzkiego życia na ziemi spowodowane drastycznym obniżeniem się ilości pszczół i owadów zapylających, które żyły od zawsze obok ludzi w przydomowych ogrodach zapylając kwiaty, warzywa, owoce.
Naukowcy biją na alarm, a ich statystyki wykazują zmniejszenie się ilości pszczół i owadów zapylających ich brak to spadek plonów, gorsza jakość warzyw i owoców i zmrok ludzkiego życia na ziemi. Główną przyczyną zagrożenia jest pęd cywilizacyjny, nadmierne nawożenie i chemizacja. Kolejną przyczyną jest technika budowlana, gładkie ściany domów powodują, że one nie mają się gdzie podziać, kiedyś zakładały siedliska w szczelinach domów.
Dzikim pszczołom i owadom zapylającym należy pomóc już dziś stwarzając im warunki do życia w postaci domków z naturalnym materiałem gniazdowym.
Pomoc każdego z nas jest prosta, przyłącz się do akcji, zakup domek z programu, umieść go na swojej własności w pobliżu upraw i kwiatów, pszczoły i owady go zasiedlą. W przypadku braku swojej własności umieść go w organizowanych centrach zapylaczy w twoim mieście.
Zostań bohaterem akcji, to dowód zrozumienia istoty problemu jakim jest degradacja pszczół i owadów bez których nasze życie nie istnieje.
Wszystkich uczestników akcji zamierzamy identyfikować naklejką, emblematem aby wzbudzić społeczną potrzebę honorowej adopcji pszczół.
Zapraszamy wolontariuszy. Koordynatorów akcji aby domki trafiły do jak największej ilości miast i wsi ratując naszych przyjaciół, którzy od świtu do zmroku pracują dla nas ludzi.

Działania fundacji… które umożliwiają rozwiązywanie wielu spraw społecznych oraz umożliwiają zdobycie środków dla wszystkich potrzebujących.
Naczelnym programem dla wszystkich jest Program „Spełnij swoje marzenia pomagając innym”. Program Wszystkich Polaków.